22. 6. – 22. 7.

11 důvodů, proč mít rakovinu právě v Brně

…aneb když bydlíte v Brně, máte pocit, že rakovina je váš nejmenší životní problém.
 1. Byli jste někdy v Brně? Viděli jste ty ztracené existence s nepřítomnými pohledy? Všichni tady vypadají, jako by rakovinu už dávno měli.
 2. I když budete mít sebehorší deprese, nikdy to nepřekročí míru všeobecného brněnského nihilismu. Nemusíte se o nic snažit, nesnaží se o to ani ostatní.
 3. Jak je známo, Brno žije drbama. Nikde jinde vám neodpadne tolik starostí s vysvětlováním. Bohatě stačí sdělit informaci o své nemoci jednomu člověku, a za 10 minut už si o tom můžete v kavárně povídat s úplně cizími lidmi.
 4. Rozhodně není k zahození, že v tomhle městě sídlí nejlepší chemička na světě, Starobrno. Můžete si tak dopřávat pravidelné dávky chemoterapie i se svými přáteli.
 5. Pokud už byste měli všeho dost, výlety do Adamova v kombinaci s chemoterapií výrazně zkrátí vaše utrpení.
 6. Pokud při sebevraždě upřednostňujete spíše adrenalin, měli byste rozhodně navštívit brněnský AZ tower. Je to zaručeně nejvyšší místo v republice, ze kterého se dá (ne-li musí) skočit.
 7. Jste-li optimista a máte z nějakého zvráceného důvodu chuť se léčit, nemusí vás ve chvílích nevolnosti trápit, že vám v Brně něco uniká. Když se budete doma mlátit kladivem do hlavy, bude to zhruba stejná zábava, jako když si vaši přátelé někam vyrazí.
 8. Když půjdete z vyšetření, kde vám zase něco našli, a budete se cítit jako největší čurák na světě, zajdětě si na náměstí Svobody. Tam stojí ještě větší čurák, než jste vy. Zahřeje to u srdíčka.
 9. Ani s rakovinou se v Brně nebudete cítit vyloučení ze společnosti. Právě do Brna se jednou za čtyři roky na 1. máje sjíždí delegace stejně nemocných lidí a pořádají zde zábavné happeningy. Akci zpravidla přijde podpořit i trojnásobné množství Brňanů a dvojnásobné množství policistů. Na 1. máje se nikdy nebudete cítit sami.
 10. Pokud máte zcela oprávněné obavy, že po smrti půjdete do pekla, nedělejte si s tím starosti. Horší než léto strávené v Brně to být nemůže.
 11. Pravděpodobně se ale střelíte do hlavy mnohem dřív, než k něčemu takovému dojde.


Co můžeš udělat dnes?